Önsöz

Toplumda gerçek anlamda iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanabilmesi için her şeyden önce iş sağlığı ve güvenliği bilincinin oluşması gerekir.

İş sağlığı ve güvenliği mevzuatında getirilen hukuki güvenceler ne kadar iyi düzenlenmiş olurlarsa olsunlar, ilgili tüm çevre ve kişilerde bu güvenceleri işletmek konusunda yeterli bir bilinç oluşturulamamış ise, kâğıt üzerindeki temennilerden başka bir anlam taşımazlar.

Sağlıklı, Güvenli ve Mutlu Günler Dileklerimizle…

Misyonumuz

Tecrübe ve Uzmanlığın Birleştiği Noktada Verdiğimiz Profesyonel Hizmetin Çıktısı, Sektörlerde Yarattığımız Sağlık ve Güvenlik Konusunda ki Farkındalık ve Katma Değerdir.

Değerlerimiz

  • Dürüstlük ve Bütünlük
  • Mükemmellik ve Sürdürülebilirlik
  • Toplumsal Sorumluluk
  • Müşteri Memnuniyeti
  • Yenilikçilik
  • Liderlik
  • Takım Çalışması ve Çözüm Odaklılık
  • Güven ve Gizlilik

Vizyonumuz

Kalite, İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre Yönetim Sistemleri Konusunda Sektörlerde Etkin ve Önleyici Hizmetler Vermek, Uzun Dönemli Sürdürülebilir İşbirliği İlkesi İçinde Sektöre Özgü Çözümler Sunmayı Amaçlamaktadır.

Ekip Üyelerimiz

Gülşah ÜNALDI

Şirket kurucusu,
Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisi, Baş Denetçi ve A sınıfı İSG Uzmanı, Eğitmen, Danışman

Dr. Tayfun SERİN

İşyeri Hekimi, Eğitmen
Kurucusu olduğu şirkette 10 yılı aşkın bir zamandır sağlık konusunda ki yol arkadaşı

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakultesi ,Makina Mühendisliği bölümünden 1996 yılında mezun olan Gülşah Ünaldı, Kalite Yönetim Sistemleri kuruculuğu ile kariyer hayatına başlamış, kalitenin insan ve çevre sağlığı ile bir bütün olduğu görüşünü benimsemiş ve  2006 yılında  Çalışma Bakanlığının açtığı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı sınavına girerek başarılı olmuştur. Bunun sonucunda kalite yönetim sistemleri danışmanı ve B sınıfı ISG uzmanı olarak hizmet vermeye  başlamıştır. 2009 yılında da Çevre görevlisi eğitimi alarak, Kalite, İSG ve Çevre konularının entegrasyonunu sağlamıştır.

RMK Marine ve Profilo Holding’e ait Proteksan Turkuaz tersanelerinde 6 yılı aşkın süre Kalite,İSG ve Çevre konularında yönetici olarak çalışmış ve bu dönemde Gemi Mühendisleri Odasına  İSG konusunda gönüllü destek vererek İSG komisyonunun kurulmasına başkanlık etmiştir. Hali hazırda  çok sevdiği gemi sektörüne İSG konusunda gönüllü hizmet vermeye devam etmektedir.

2010 yılında tam zamanlı çalışma hayatını sonlandırıp, edindiği bilgi, tecrübe ve deneyimini çalışma hayatı boyunca bulunduğu sektorlerde danışmanlık yaparak devam ettirmeye karar vermiştir.

 

Sektörel tecrubesini sadece İSG uzmanlığı, Çevre  ve kalite sistemi kurulumları ile sınırlı tutmayıp, yönetim sistemlerinin denetim sürecinde de başarı gösterip, başdenetçi kimliğini BV firmasından almıştır. Şu an geldiği noktada hem denetleyen hem de denetlenen tarafta bulunarak, kısa zamanda çok büyük tecrübeye sahip olmuştur.

 

Denetci ve uzman misyonu ile otomotivden inşaata, tersaneden gıda sektörüne kadar birçok alanda hizmet etmiş, özellikle Lojistik setörü geçmişi ile denetimlerde bilirkişi ve baş denetçi olarak sektörel tecrubesini kullanmış ve kendisini geliştirmiştir..

 

2011 yılında   Med Akademi OSGB firmasının teknik koordinatörlüğünü üstlenerek, Türkiye’nin ilk Ohsas 18001 belgeli Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olmasına sağlayarak bir ilke  imza atmıştır. Tüm sektörlerde uygulanabilen Uzman ve hekim hizmet ve denetim sistemini kurmuştur. 3. göz denetimleri ile uzman ve hekimlerin yasal mevzuat şartlarını karşılama durumlarını denetleyerek çoklu ve farklı sektörlerin sahalarında tecrübesine tecrübe katmıştır.

‘’Tüm sektörlere İSG ve Çevre konusunda farkındalık ‘misyonu ile yola çıkan Gülşah ÜNALDI tecrübesini ilerilere taşıyıp kendini yapılandırıken, edindiği tecrübeleri de sektörlere taşımayı  ilke edinmiştir.

 

Gülşah ÜNALDI 2011 yılında kurduğu ‘ÜNALDI DANIŞMANLIK’’ firması ile denetim, eğitim ve danışmanlık hizmetlerini butik sektöre özgü projelerle devam ettirmektedir

Bureaveritas firması ile 2011 yılından beri başdenetçi ve eğitim kimliği ile çözüm ortaklığı yapan Ünaldı Danışmanlık her sektöre çok yönlü denetim eğitim ve danışmanlık hizmetlerine imza atmıştır.

Hedefi sektöre özgü özel çalışmalara imza atmak ve sürdürülebilirlik ilkesi ile uzun süreli çözüm ortaklıkları kurmak ve birlikte gelişmek ve yenilenmektir.